Pre mužov

Chlapi, dnes píšem vám, nie ako žena, ale ako terapeut. Nechytajte paniku😀 , budem písať aj o ženách.

Viem, že nikto z nás nie sme dokonalí a je mi úplne jasné, že sa to splniť nedá a som si istá, že ženy to od vás CHLAPOV (manželov, priateľov, milencov a pod.) ani nechcú. Aj keď ten tlak, ktorý na vás ženy vyvíjajú je dosť značný =).
No viete s čím je problém?
S tým, že nedokážete dať istotu, súcit, oporu, hráte hry, a pritom v skutočnosti, ja viem, že nie ste zlí.
No neviem, kto vám to vštepil do hlavy, že keď odľahčujete situáciu, žena si myslí, že ste nad vecou.
NIE! Opak je pravdou, pripadá si ešte viac zmätená a vyvoláva to u nej strach, neistotu a potom kričí, kritizuje a obviňuje vás z nezodpovednosti a podobne, veď vy viete. Povie, že na všetko je sama.
Chlapi naši a čo s tou vašou panikou, ktorú ste prevzali od žien? Nemali by sme my ženy panikáriť skôr?
Keďže v poradni pracujem rovnakým podielom ako so ženami , tak aj s mužmi, nadobúdam vedomosť, že akosi strácate LOGIKU. Veď nikto nechce, aby ste boli „hrdina, dub, stroj“, čím viac sa o to snažíte, tým väčšia je vaša panika, neistota. Stačí sa upokojiť , uvedomiť si, že zodpovednosť neleží len na vašich pleciach. Konštruktívne pristupovať k riešeniu situácie a problémom. S pokojom Angličana viac vyriešite a ženy to ocenia. Skutočný pokojný bojovník 😉 .
Prečo klamete? Veľakrát mi ženy povedia: „Raz mu poviem NIE, lebo mám na to dôvod – logický a on mi potom zo strachu, aby som nepovedala opäť nie, klame neustále. Keď sa ho pýtam, tlačím, pátram po pravde, zúri, alebo čuší ako kôl v plote.“
Problém partnerstiev je hlavne v tom, že si vzájomne nerozumieme. My ženy nevieme, čo vyvolávame vo vás našim správaním, považujeme vás za surových, alebo príliš mäkkých a vy to isté v opačnom garde. Polovica viny na jednej aj druhej strane.
Ženy nechcú sekírovať. Sekírujú, pretože im na to dávate dôvod. Tým že im nedáte ČISTÉ, JASNÉ CHOVANIE, OPORU, ISTOTU (ja nehovorím, že potrebujú istotu, že sú dobre nalíčené 🙂 ), že im neublížite a ste schopní im dať ochranné krídla.
Viete, dnešné ženy a myslím, že aj tie pred nami vedia oceniť FAIR PLAY HRU.
A hlavnee.. NEŽNOSŤ (vyžadujete ju, tuľkáte sa, chcete moo a viete a tak 😀, ale nedávate ).
NEHA nie je slabosťou chlapa, je vrcholom MUŽNOSTI A SILY.
Dám vám to.. aha takto: „JEMNOHMOTNÉ VŽDY OVPLYVNÍ HRUBOHMOTNÉ“. Takže sme skvelí, aj vy chlapi, len musíme na sebe pracovať (ale nie len vo fitku, hej? 😉 ) .

Gaia Natura

About the Author:

Related Posts

Leave a Comment!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *